Array ( [0] => crawl ) Nowoczesne sklepy internetowe Łódź ⭐Agencja Interaktywna Mimo

Jak otworzyć sklep internetowy?

Jeśli zastanawiasz się nad tym jak uruchomić sklep internetowy, to znaczy, że potrzebujesz porad eksperta.

Jak otworzyć e-commerce.

Znalazłeś w internecie usługi, które pozwalają otworzyć sklep internetowy za pomocą kilku kliknięć, ale nie wiesz, czy są one odpowiednie dla rodzaju sklepu, który chciałbyś otworzyć? Nie wiesz czy oferowany w sieci sklep będzie spełniał wymogi techniczne? Jeśli zadajesz sobie takie pytania, to jest to dobry początek Twojego sklepu internetowego. Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie jest ważnym krokiem do podjęcia i absolutnie nic nie powinno być pozostawione przypadkowi, warto wszystko zaplanować i działać według etapów realizacji. Planując własny ebiznes, warto zgłębić tematykę sklepów internetowych jak i dostępnych na rynku rozwiązań i technologii.

Zacznijmy od podstaw. Zasadniczo istnieją trzy sposoby sprzedawania przedmiotów online:

- pierwszy to skorzystanie z jednej z usług „gotowanych”, które pozwalają otworzyć sklep internetowy za pomocą kilku kliknięć przy bardzo niskich kosztach,
- drugi polega na zakupie domeny i przestrzeni Web, na której należy zainstalować CMS (Content Management System), czyli rodzaj oprogramowania, które pozwala w pełni zarządzać wszystkimi aspektami Twojego sklepu internetowego,
- a trzeci to sprzedawanie na pasażach handlowych takich jak Allegro by Amazon, bez posiadania własnego kanału sprzedaży.


Wybór rozwiązania należy do Ciebie, warto jednak abyś dokładnie przyjrzał się każdemu z wymienionych przeze mnie sposobów, poznał nie tylko ich zalety ale także wady, a następnie wybrał jedną z nich jako ścieżkę sprzedaży produktów online. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i dostępnego budżetu.

Gotowe sklepy internetowe są odpowiednie dla tych, którzy muszą zarządzać małym sklepem i nie mają dużych budżetów na inwestycje, nie planują również rozwoju sklepu internetowego, a ich polityka rozwoju nie jest dynamiczna. Najczęściej także korzystanie z "gotowców" wynika z dysponowania ograniczonym budżetem lub jego brakiem, co może mieć znaczący wpływ na jakość. Warto też wspomnieć, że często "darmowość" danej aplikacji jest czysto pozorna, ponieważ do jej uruchomienia potrzebujemy współpracować z grafikiem i programistą, a niejednokrotnie również z administratorem sieci. Na etapie prac nad takim darmowym sklepem internetowym, najczęściej okazuje się, że bez pomocy specjalistów właściciel sklepu nie jest w stanie go uruchomić, a wygląd projektu sklepu pozostawia wiele do życzenia. Wtedy też właściciel sklepu podejmuje poszukiwania w zakresie pozyskania fachowca, do wsparcia technicznego. Wtedy też okazuje się, że ten darmowy sklep wcale nie będzie darmowy, ponieważ za roboczogodziny poświęcone na pracę nad sklepem, trzeba zapłacić.

Dlaczego warto powierzyć realizację sklepu internetowego dedykowanym fachowcom?

Często również okazuje się, że darmowe oprogramowanie posiada wiele luk, jest niepełne jeśli chodzi o standardy techniczne czy kwestie bezpieczeństwa. Zatem chcąc oszczędzić na darmowym sklepie, oszczędzamy również na możliwościach technicznych i wyglądzie, a co gorsza na bezpieczeństwie sklepu internetowego i jego bazy danych.

Jako agencja posiadająca ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie tworzenia i wdrażania e-commerce, odradzamy samodzielną realizację sklepu internetowego, chyba, że jesteś programistą i masz też umiejętności graficzne oraz dziedzina bezpieczeństwa danych nie jest Ci obca jak i odnosisz sukcesy na polu emarketingu. Trudno jednak spotkać osobę, która posiada jednocześnie wszystkie te elementy. Stąd szybciej, pewniej, wygodniej i na pewno bezpieczniej dla Twojego biznesplanu, jest zaufanie wybranej firmie, która profesjonalnie zajmuje się tworzeniem sklepów internetowych, bądź przeprowadza ich profesjonalne wdrożenia, od projektu, poprzez wybór technologii, indywidualne podejście do Twojego produktu i marki. Kluczowe jest także zapewnienie wsparcia w zakresie szkoleń, seo, marketingu internetowego, czego nie znajdziesz w pakiecie z darmowym gotowcem esklepu.